eGospodarka.pl

eGospodarka.plFirmaSzkolenia › Akcyza - zmiany w 2023 r., których nie wolno przegapić
Akcyza - zmiany w 2023 r., których nie wolno przegapić!

Nadchodzący rok może przynieść wiele wyzwań nie tylko dla podmiotów z branż akcyzowych, ale także dla przedsiębiorców, którzy tylko marginalnie wykorzystują wyroby akcyzowe. Serdecznie zapraszamy na webinarium poświęcone nadchodzącym zmianom w podatku akcyzowym.

Od 13 lutego 2023 r. wchodzi w życie nowa akcyzowa dyrektywa horyzontalna oraz implementujące ją polskie przepisy, które istotnie zmieniają reguły obrotu wyrobami akcyzowymi.

Nie można też zapominać o stale postępującej elektronizacji podatku akcyzowego w zakresie obowiązków ewidencyjnych i sprawozdawczych.

Bazując na doświadczeniach Zespołu Enodo z obszaru przepisów akcyzowych skupimy się na najważniejszych aspektach nadchodzących zmian oraz działaniach jakie należy podjąć, aby się do nich przygotować.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy osoby odpowiedzialne za rozliczenia akcyzy oraz pracowników działów handlowych i logistyki przedsiębiorstw zajmujących się obrotem wyrobami akcyzowymi lub wykorzystujących te wyroby w swojej działalności, w tym m.in. z branż: paliwowej, chemicznej, kosmetycznej i spożywczej.

Bezpłatne szkolenie online odbędzie się 12 stycznia 2023 r. (czwartek) o godz. 10:00.

Oto planowana tematyka spotkania w formule online:
• e-SAD, czyli elektroniczna rewolucja w przemieszczeniach wewnątrzwspólnotowych wyrobów z zapłaconą akcyzą – jak się przygotować, aby uniknąć przerw w dostawach?
• Zmiany w procedurze zawieszenia poboru akcyzy – nie tylko kosmetyka!
• Ubytki i zabezpieczenia akcyzowe po zmianach – o czym należy pamiętać?
• Wiążące informacje akcyzowe – do kiedy ochronią nas posiadane WIA?
• Centralna Ewidencja Wyrobów Akcyzowych (CEWA) i elektroniczne ewidencje akcyzowe – czekać czy działać?
• Pozostałe kluczowe zmiany dla branż akcyzowych – na co jeszcze zwrócić uwagę?Termin:12 stycznia 2023 r. (czwartek) o godz. 10:00.


Udział w szkoleniu jest BEZPŁATNY.


Rejestracja: Zapisz się już teraz!


Szkolenie poprowadzą: Bartosz Bołtromiuk, Dyrektor, doradca podatkowy w ENODO Advisors i Konrad Staniec, Senior Associate, doradca podatkowy w ENODO Advisors.

Edukacja

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: