eGospodarka.pl

eGospodarka.plFirmaSzkolenia › Malta - wyspa możliwości dla polskich firm
Pięcioprocentowy CIT? To możliwe!
Malta to wyspa ogromnych możliwości dla polskich firm. Już 28 marca 2018 r. (środa) zapraszamy do Wrocławia na ekskluzywne seminarium z udziałem polskich i maltańskich ekspertów i praktyków, na temat warunków, jakie trzeba spełnić aby legalnie i zgonie z polskim prawem móc skorzystać z mechanizmów oferowanych przez maltański system podatkowo-prawny, oferujący stawki podatkowe 5% lub 0%.


W 50 lat po oderwania się od Wielkiej Brytanii ta niewielka wysepka na Morzu Śródziemnym wyrasta na europejskie centrum usług korporacyjnych. Najważniejszą zaletą Malty jest fakt, że maltański system podatkowy oferuje między innymi:

• zwrot 6/7 zapłaconego podatku CIT w terminie kilku miesięcy od dnia jego rozliczenia. W ten sposób faktyczna stawka podatku CIT ulega obniżeniu do 5 %, a jednocześnie wysoka stawka nominalna (35%) pozwala na ominięcie reguł CFC dot. zagranicznych spółek kontrolowanych.

• w przypadku dochodu z praw własności intelektualnej stawka efektywna może spaść nawet do 0%.

• korzyści dla polskich rezydentów wynikają z korzystnych zapisów naszej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Maltą,

• legalne funkcjonowanie gier hazardowych zarówno stacjonarnych jak i online, pod ścisłą kontrolą urzędową ze strony Malta Gaming Authority,

• najpopularniejszą w Europie i jedna z najpopularniejszych na świecie bander, która pozwala przy spełnieniu określonych wymogów na zwolnienie od podatku całego dochodu uzyskiwanego z ich późniejszego komercyjnego czarteru.

Dodatkowo istnieje wiele innych czynników zachęcających w pełni zgodnych z zasadami Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz dyrektywami UE, ukierunkowanych na przyciąganie bezpośrednich inwestycji zagranicznych na Wyspę. Mają one na celu rozwój i atrakcyjność Malty jako centrum usług finansowych.

Program seminarium (po każdym wykładzie przerwa kawowa)
11:00. Mateusz Lewicki - Zmiany w prawie podatkowym od 2018 r. na tle umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Maltą. Wprowadzenie przepisów limitujących wysokość kosztów uzyskania przychodów
12:00 - 13:00 Przerwa lunchowa (catering zapewnia Hotel Monopol)
13:00 - 14:00 Maciej Oniszczuk - Cel oraz zasady funkcjonowania umowy trustu w spółce maltańskiej.
15:00 - 16:00 Luana Scicluna : Świeże spojrzenie na Maltę (w języku angielskim)

Doradcy podatkowi z Malty omówią następujące punkty
• Środowisko prawne oraz ekonomiczne Malty
• Opodatkowanie dywidend, odsetek oraz zysków kapitałowych na Malcie
• Opodatkowanie dochodu zza granicy
• Inne unikalne rozwiązania maltańskiego systemu podatkowego

Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim i polskim.Kiedy? 28 marca 2018, 11:00 (środa)

Gdzie?
Wrocław, Hotel Monopol, Heleny Modrzejewskiej 2, 50-071

Koszt udziału
to jedynie 184,50 zł


Bilety:

Edukacja

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: